Szukaj

Biografia

ŻYCIORYS

Anna Szczypczyńska (ur. 24.06.1983 r. w Warszawie) – dziennikarka, blogerka, biegaczka, autorka książki „Zakochaj się w bieganiu!”.  Autorka bloga „Panna Anna Biega” założonego w grudniu 2012 roku, o tematyce związanej ze zdrowym stylem życia.

Dzieciństwo i edukacja

Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, zrealizowała także program MOST na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Kariera

Zaczynała od stażu w Życiu Warszawy, później pracowała na stanowisku reporterskim w porannym programie Radia Wawa. Po studiach została zatrudniona redakcji muzycznej w Wirtualnej Polsce. W kolejnych latach pracowała jako redaktor serwisów rozrywkowych w gazeta.pl, przygotowywała teksty dla Onetu, magazynu Shape oraz serwisów sportowych.

W latach 2013 – 2015 była członkiem redakcji miesięcznika National Geographic, gdzie zajmowała stanowisko Redaktor Prowadzącej www.national-geographic.pl

W latach 2009-2011 mieszkała i pracowała w Londynie, w 2016 w Rotterdamie. Od 2017 roku mieszka w Villefranche sur Mer na Południu Francji. Regularnie podróżuje do Warszawy w związku z zobowiązaniami zawodowymi.

Anna Szczypczyńska jest autorką felietonów dla magazynu Be Active, które pojawiają się na jego łamach od pierwszego wydanego numeru (2015 r.).

W 2017 roku wydała książkę „Zakochaj się w bieganiu!”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Helion 29 marca 2017 r. w wersji drukowanej oraz cyfrowej.

Blog i sport

Powodem założenia bloga Panna Anna Biega była chęć promowania wśród czytelników zamiłowania do sportu i zdrowego stylu życia.
Autorka bloga trenuje siłowo i uprawia bieganie. Jest pomysłodawczynią akcji „Fajna Życiówka!”, w ramach której, we współpracy m. in. z Nike, w 2015 roku zrealizowała bieg autorską trasą na Grenlandii.
Anna Szczypczyńska brała udział w licznych zawodach biegowych, m.in: w Polsce, na Islandii, Cyprze, we Włoszech, w Holandii, Wielkiej Brytanii, Czechach. Ma na swoim koncie zawody sportowe na Maderze, w Szwajcarii, we Francji i w Niemczech. Startuje również w biegach górskich w Polsce. Jej rekord czasowy na dystansie maratonu to 3:37:00 (Berlin), półmaratonu 1:39:56 (Reykjavik), zaś na 10 kilometrów 44:58:00 (Warszawa).

W polskim wydaniu magazynu Womans Health (wyd. XI 2017) pojawił się artykuł o „Pannie Annie” – Annie Szczypczyńskiej.

Życie prywatne

Parterem życiowym Anny Szczypczyńskiej od 2015 roku jest Konrad Pietrzak znany z wpisów na blogu jako „Rudzik”, z którym jest zaręczona od lipca 2015 roku. Para ma córkę Nelę, urodzoną w kwietniu 2016 roku w Rotterdamie.

PUBLIKACJE

Książka

Pierwsza książka Anny Szczypczyńskiej „Zakochaj się w bieganiu!” została wydana 29 marca 2017 roku nakładem wydawnictwa Helion.